Komfortowy wypoczynek

Urządzanie mieszkania czy domu jest przyjemnością, ale bywa też powodem trosk przyszłych mieszkańców, którzy nie do końca wiedzą jak powinien wyglądać ich salon. Podstawową kwestia jest sprecyzowanie kolorystyki oraz stylu w jakim urządzona będzie przestrzeń wypoczynkowa. Odpowiednie zestawienie kolorów ścian i wyposażenia nadal salonowi elegancji i indywidualnego charakteru.

Nie warto przesadzać z kolorami

Wybierając jasne kolory ścian oraz mebli sprawimy, że salon będzie wydawał się przestrzenny i optycznie większy niż wskazuje na to jego metraż. Jasne, miękkie tkaniny obiciowe na sofie i fotelach będą świetnie współgrały z podobną tonacją kolorystyczną ścian i podłogi, a całość pomieszczenia będzie nowoczesna i klarowna. Jeśli nie wiemy jak wybrać meble do salonu warto wybrać się do salonu, który ma w swojej ofercie szeroką gamę mebli tapicerowanych, stołów i krzeseł. Być może lepszym wyborem będą ciemniejsze meble wypoczynkowe ze skóry, łatwe do utrzymania w czystości, co stanowi zaletę. Taki zestaw będzie idealny w połączeniu z ciepłym kolorem ścian i miękkim dywanem na podłodze. Decydując się na kontrastowe barwy mebli i ścian w salonie powstaną mocne kolorystyczne plamy, które niekoniecznie będą sprzyjały wypoczynkowi.

Stylowe trendy

W ostatnich latach najmodniejsze są jasne salony, utrzymane w chłodnych tonacjach bieli oraz szarości. Wciąż jednak nie brakuje zwolenników mebli klasycznych, ciężkich i masywnych, które już samym swoim wyglądem zachęcają do tego, aby na nich spocząć w komfortowych warunkach.

Ten artykuł ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *