Nowoczesna klasyka

Pokój dzienny, dumnie zwany salonem, jest głównym pomieszczeniem w domu i mieszkaniu. W nim lokatorzy spędzają najwięcej czasu razem z rodziną czy przyjaciółmi. Jeśli przyszli mieszkańcy nie wiedzą jak wybrać meble do swojego salonu, to warto wcześniej przemyśleć jego przyszły wygląd tak aby był on miejscem funkcjonalnym na co dzień i reprezentacyjnym w czasie rodzinnych uroczystości.

To co najważniejsze

Centralne miejsce w salonie zajmuje sofa. Z tego powodu ważne jest aby była ona komfortowa, łatwa do utrzymania w czystości – na co szczególną uwagę zwrócą rodzice oraz osoby posiadające w mieszkaniu zwierzęta – a także pasowała kolorystycznie i przede wszystkim stylistycznie do reszty mebli w pomieszczeniu. Kanapa w nowoczesnym stylu to mebel, który ma prostą, ascetyczną wręcz formę. Może to być klasyczna sofa lub praktyczny narożnik, na którym można wygodnie odpocząć oglądając telewizję. Kanapy stylizowane świetnie wyglądają w otoczeniu klasycznych regałów i kredensów, utrzymane są najczęściej w ciemniejszej tonacji kolorystycznej. taka sofa wykonana ze skóry wygląda nader elegancko i estetycznie. Dopełnieniem do niej może być niewielka pufa, na której można wygodnie wyciągnąć nogi lub przyjąć dodatkowego gościa.

A ponadto

Po zakupie najważniejszego elementu wystroju salonu warto pamiętać o odpowiednim oświetleniu i dodatkach mających wpływa na ostateczny charakter pokoju dziennego. Bez względu na styl pomieszczenia warto zakupić lampy ledowe – ekologiczne i przede wszystkim ekonomiczne.

Ten artykuł ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *