Domowe przestrzenie

Stało się! Wymarzone M stoi otworem przed swoimi nowymi właścicielami, którzy muszą teraz podjąć decyzję jak wybrać meble. Najlepszym wyjściem jest udanie się do salonu, który ma w ofercie meble do różnych pomieszczeń w domu dzięki czemu można wybrać to co stylistycznie pasuje do siebie i stworzyć harmonijne wnętrza.

Testuj, dotykaj, próbuj

Przed zakupem mebli warto stworzyć koncepcję tego jak mają wyglądać poszczególne wnętrza w mieszkaniu, jakie mają pełnić funkcje i dla kogo mieszkanie jest przeznaczone. Z pomocą przyjdą oczywiście poradniki o wnętrzach, ale w dokonaniu wyboru pomogą również doświadczeni sprzedawcy. Podstawowe wytyczne mówią, iż mebel należy przetestować, czyli usiąść na kanapie sprawdzając jej wygodę, dotknąć tkanin z jakich wykonane jest obicie, sprawdzić jak otwierają się drzwi szafy czy szuflady w komodzie. Koniecznie należy pamiętać, aby wziąć pod uwagę wielkość konkretnego pomieszczenia i tym kierować się podczas zakupów, zwracając uwagę również na kolorystykę mebli. W salonie meblowym, na dużych otwartych przestrzeniach wszystko się zmieści i nadal pomieszczenie wydaje się przestrzenne, natomiast we własnych czterech ścianach nie trudno o wrażenie przytłoczenia i ciasnoty.

Charakterystycznie

Bez względu na to jaką przestrzenią dysponujemy, wprowadzenie do wnętrza kilku elementów, które zwracają uwagę kolorem lub fakturą bywa ożywcze. Zachowawczo urządzony salon na pewno nabierze polotu, kiedy obok sofy ustawimy designerską lampę podkreślającą swym światłem fakturę tkaniny.

Ten artykuł ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *