Traktowany po macoszemu

Pierwszy, ale nie najważniejszy. Najmniejszy i schowany w cieniu innych domowych pomieszczeń – mowa oczywiście o przedpokoju. Tutaj witamy gości, tutaj ich żegnamy. Tutaj wchodzimy po dniu pracy zrzucając odzież i ciężkie torby, tutaj odkładamy telefon, klucze i tutaj zostawiamy za sobą spokój wybiegając rano z domu. Pomimo tego, że pierwszy to traktowany niezbyt poważnie.

Przedpokojem ze spokojem

Oczywistym jest, że posiadanie sporego przedpokoju, to komfort, ale w znakomitej większości przypadków przedpokój ma niewielkie rozmiary w stosunku do reszty domu czy mieszkania. Stanowi pauzę pomiędzy tym co na zewnątrz, a tym nad czym pracowaliśmy pieczołowicie, czyli pozostałymi pomieszczenia. Jak zatem wybrać meble do przedpokoju aby był on praktyczny i estetyczny? W małym przedpokoju wybór mebli stanowi większe wyzwanie. Warto pokusić się o zakup zestawu, w skład którego wchodzić będzie oczywiście wieszak na odzież wierzchnią, półka na akcesoria takie jak rękawiczki, czapki czy nawet na odłożenie torby i kluczy oraz oczywiście szafka na obuwie. Im więcej rzeczy będzie schowanych, tym lepsze będzie pierwsze wrażenie, albowiem nawet niewielki przedpokój nabierze lekkości i będzie się wydawał przestronniejszy.

Ostatni rzut oka

Tuż przed wyjściem stajemy przed lustrem, aby upewnić się, że dobrze wyglądamy. Stąd też przedpokój nie może się obejść bez lustra, najlepiej dużego, które obejmuje całą sylwetkę. Takie lustro ma również zastosowanie praktyczne, bo optycznie powiększa nawet najmniejszą przestrzeń.

Ten artykuł ma 2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *